Cybersecurity

Do cyberbezpieczeństwa należy podchodzić kompleksowo. Dlatego oprócz ubezpieczeń od ryzyk cybernetycznych (tzw. Cyber) oferujemy teraz naszym klientom również złożoną z sześciu pakietów usługę monitorowania bezpieczeństwa systemów informatycznych w firmie i zapobiegania atakom hakerskim.

 

W świecie cyfrowym każdy jest narażony na zagrożenia i nie ma większego znaczenia czy firma zatrudnia kliku czy kilka tysięcy pracowników, czy posiada kilka komputerów czy sterowaną komputerowo linię produkcyjną lub rozbudowaną serwerownię. Wszyscy musimy dbać o bezpieczeństwo danych, a przedsiębiorstwa o swoje tajemnice i ciągłość pracy. Dlatego zabezpieczenie systemów informatycznych to dzisiaj jedno z najważniejszych i najtrudniejszych wyzwań stojących przed każdą firmą. Skala cyberprzestępczości powoduje, że aby nie stać się kolejną ofiarą, należy zadbać o każdy najdrobniejszy element łańcucha bezpieczeństwa, .

 

Ubezpieczenie czyli pomoc w sytuacji kryzysowej

 

Do tej pory oferowaliśmy produkty ubezpieczeniowe Cyber chroniące od ryzyk cybernetycznych, które zapewniały naszym klientom pomoc zarówno aktywną, informatyczną jak i finansową w sytuacji gdy mleko się już rozlało, czyli doszło do ataku hakerskiego, utraty lub wycieku danych. 

 

 

Prewencja czyli monitorowanie bezpieczeństwa systemów i zapobieganie atakom hakerskim

 

Teraz poszerzamy naszą ofertę o pakiety usług informatycznych, które można elastycznie dopasować do potrzeb firm z niemal wszystkich branż. Informatyczne usługi prewencyjne zawarte w pakiecie Cyber Security są uzupełnieniem dla polisy ubezpieczeniowej. Oferta składa się z szeregu praktycznych komponentów zebranych w sześć pakietów do wyboru. Pakiety Cyber Security w zależności od wybranego zakresu zawierają m.in:

 

  • Szkolenia pracowników i kadry zarządzającej z dziedziny bezpieczeństwa informatycznego i ochrony danych.
  • Audyt aktualnego stanu zabezpieczeń infrastruktury informatycznej w firmie.
  • Przygotowanie niezbędnej dokumentacji, w tym planu utrzymania ciągłości działania w razie incydentu.
  • Skany podatności - powtarzane cyklicznie sprawdzanie stanu bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej firmy w celu zlokalizowania luk w zabezpieczeniach. Celem jest wczesne wykrycie potencjalnego zagrożenia, które może mieć wpływ na bezpieczeństwo i ciągłość działania firmy. Wyniki prezentowane są w formie raportów.
  • Pentesty - symulacje ataku hakerskiego. Schemat działania jest maksymalnie zbliżony do sytuacji realnego zagrożenia i daje pełny obraz skuteczności zabezpieczeń stosowanych w firmie. Po analizie skutków ataku rekomendujemy działania naprawcze, które prezentowane są w formie raportu. Efektem pentestu ma być usunięcie wszystkich zidentyfikowanych podatności systemu informatycznego, a w pierwszej kolejności tych które umożliwiły skuteczne przeprowadzenie ataku.
  • Security Operation Center - SOC to najwyższy stopień zabezpieczeń obejmujący monitoring, wykrywanie i analizę podatności w systemach informatycznych prowadzoną non-stop w czasie rzeczywistym. Ochroną objęte są systemy informatyczne oraz cały ruch w sieci co umożliwia podejmowanie natychmiastowych i adekwatnych do potrzeb działań zaradczych.

Cyber Security to usługa, która umożliwia działanie w myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć".

 

Jeśli masz pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami, a doradzimy jak szybko i bezboleśnie przejść przez proces wdrożenia powyższych rozwiązań w Twojej firmie i zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo informatyczne.