W naszej ofercie znajdziecie Państwo ubezpieczenia:

 

  •     OC przewoźnika w ruchu krajowym - przewozy na terytorium Polski
  •     OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym - przewozy z Polski za granicę
  •     Kabotaż - przewozy za granicą
  •     Ubezpieczenie towaru w przewozie (cargo)
  •     OC spedytora
  •     Ubezpieczenie dla kierowców- koszty leczenia za granicą i NNW

Proponowane przez nas ubezpieczenia transportowe wychodzą na przeciw potrzebom konkretnych firm. Dobierzemy ubezpieczenie z korzystną składką i zakresem optymalnym do prowadzonej działalności transportowej, kierunku przewozów i rodzaju przewożonych towarów.

 

Skontaktuj się z nami w sprawie oferty i kalkulacji składki.

 

Ubezpieczenia OC przewoźnika w ruchu krajowym lub międzynarodowym są wymagane przez większość zleceniodawców firm transportowych oraz spedytorów. Ten rodzaj ubezpieczenia generalnie zabezpiecza interes właściciela towaru w razie szkody zawinionej przez przewoźnika. Firma przewozowa posiadająca tego typu polisę zyskuje na wiarygodności i jednocześnie zabezpiecza swój własny interes przerzucając na ubezpieczyciela odpowiedzialność finansową za ewentualną szkodę. Warto zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia, szczególnie w przypadku OCP w ruchu krajowym, gdzie ubezpieczyciele mają większą swobodę w kształtowaniu zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Jednym z ważniejszych rozszerzeń jest np. kradzież i/lub rabunek. Ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym jest oparte na międzynarodowych przepisach CMR, więc różnice pomiędzy ubezpieczycielami są mniejsze. Innym ważnym czynnikiem jest rodzaj przewożonych towarów, które powinny być wpisane na polisie oraz w przypadku OCP międzynarodowego zakres terytorialny.

 
Ubezpieczenie Cargo, czyli towaru w przewozie, czym różni się od OC przewoźnika i czy warto je wykupić? Polisa cargo jest ubezpieczeniem towaru, w przeciwieństwie do OC przewoźnika, które jest de facto ubezpieczeniem odpowiedzialności przewoźnika za towar. W przypadku ubezpieczenia cargo wystarczy więc, że ubezpieczony (właściciel towaru) wykaże powstanie szkody bez względu na to czy jest za nią odpowiedzialny przewoźnik - np. szkoda spowodowana siłami przyrody, za które przewoźnik i spedytor nie ponoszą odpowiedzialności. Ubezpieczenie OC przewoźnika / spedytora regulowane jest przepisami prawa przewozowego i nie można go rozszerzyć np. o powódź czy huragan. Natomiast ubezpieczenie cargo można wykupić w wielu wariantach i tym samym dostosować jego zakres do naszych potrzeb i objąć ochroną te szkody, których najbardziej się obawiamy w odniesieniu do danego towaru. Oferty poszczególnych ubezpieczycieli różnią się co do zakresu. Podstawowy wariant ubezpieczenia chroni nas od szkód spowodowanych przez siły przyrody oraz będących skutkiem wypadku środka transportu.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w sprawie oferty i kalkulacji składki.