Suma ubezpieczenia auta firmowego od wartości netto czy brutto.

Suma ubezpieczenia na polisie Auto Casco samochodu powinna odpowiadać jego realnej wartości na dzień zawarcia umowy ubezpieczenia lub wartości fakturowej dla pojazdu nowego. Ponadto na polisie zawsze znajduje się informacja czy suma ubezpieczenia jest podana według wartości brutto (aktualnie z 23% VAT), netto (bez VAT) lub z uwzględnieniem 50% obowiązującej stawki podatku VAT (11,5% VAT). Jaką więc wartość należy uwzględnić na polisie, żeby w razie szkody nie być stratnym o VAT lub żeby niepotrzebnie nie przepłacać za ubezpieczenie?

Prowadzenie działalności gospodarczej może wiązać się z ryzykiem wyrządzenia innym szkody. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na wykupienie ubezpieczenia OC firmy. Dlaczego warto wykupić OC działalności gospodarczej, ile ono kosztuje, jaka może być cena za jego brak i na jakie korzyści można liczyć?

Zagadnienia związane ze spadkiem i dziedziczeniem.

Dziedziczenie  - ważne zasady , które warto znać od strony osoby pozostawiającej majątek     (spadek) jak i osoby nabywającej prawa spadkowe. Aby uniknąć kłopotów warto je poznać szerzej.

Ubezpieczenie OC dla firmy informatycznej

Dedykowany Pakiet ubezpieczeń OC dla branży informatycznej IT. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje Ubezpieczonego wskazanego w umowie jak i jego pracowników. Ubezpieczonym może być zarówno osoba prowadząca działalność gospodarczą jak również spółki osobowe i spółki prawa handlowego.